mobidziennik

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW

W NOWEJ SZKOLE

Rekrutacja

Zapisy do szkoły trwają przez cały rok szkolny i odbywają się na dwa możliwe sposoby:

1. zapisy na nowy rok szkolny
  2. w trakcie trwania roku szkolnego

ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY

1. Rodzic zainteresowany zapisem dziecka do szkoły powinien wypełnić i przesłać Formularz Zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej szkoły (formularz znajduje się również poniżej).

2. Dyrektor Szkoły umawia się na spotkanie z Rodzicem w celu zapoznania z ofertą edukacyjną, budynkiem szkoły oraz organizacją pracy Szkoły.

3. Dziecko spotyka się z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej lub wychowania przedszkolnego, psychologiem szkolnym oraz grupą rówieśników w celu określenia stopnia dojrzałości społecznej, emocjonalnej a także wiedzy ogólne, znajomości języków obcych i kultury osobistej dziecka

4. Po zakończeniu zajęć jeśli Rodzic jest zdecydowany na zapisanie  dziecka do szkoły może  podpisać umowę o kształcenie dziecka  z Dyrektorem Szkoły.

5. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje pod warunkiem zawarcia przez Rodzica umowy o kształcenie dziecka i wpłaceniu wpisowego.

ZAPISY DO SZKOŁY W TRAKCIE TRWANIA ROKU SZKOLNEGO

3. Po wstępnej rozmowie z Rodzicem organizowane są 2 dni adaptacyjne w klasie, do której potencjalnie dziecko ma dołączyć. Dziecko uczestniczy w zajęciach ogólnych i językowych oraz spotyka się z grupą rówieśników w celu określenia stopnia dojrzałości społecznej, emocjonalnej a także wiedzy ogólnej, znajomości języków obcych i kultury osobistej.

4. Rodzic jest zobowiązany przekazać opinie z poradni lub orzeczenia oraz wszelkie ważne informacje (dieta, choroby, alergie itp.) o dziecku przed ustaleniem dni adaptacyjnych.

5. Podczas tych dni szkolny psycholog przeprowadza z dzieckiem rozmowę, na podstawie której wydaje opinię wskazującą stopień adaptacji dziecka w grupie.

6. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły na podstawie opinii nauczycieli oraz szkolnego psychologa, biorąc pod uwagę odczucia dziecka w nowej grupie po dniach adaptacyjnych. O swojej decyzji Dyrektor Szkoły powiadamia Rodzica drogą mailową lub telefonicznie.

7. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje pod warunkiem zawarcia przez Rodzica umowy o kształcenie dziecka i wpłatę wpisowego.

8. Po podpisaniu Umowy Dyrektor szkoły przekazuje niezbędne dane ucznia wychowawcy (kontakt mailowy i telefoniczny do rodziców, ewentualne opinie z poradni, orzeczenia itp.), a ten informuje i przekazuje te dane wszystkim nauczycielom uczącym w danej klasie.

Sposób postępowania z formularzami

Pobrany w tej sekcji formularz

Pobieranie

W celu pobrania formularza kliknij ikonę "pobieranie" po prawej stronie.

należy wypełnić w komputerze lub ręcznie

Wypełnianie

Dokument należy wypełnić czytelnie, kierując się instrukcjami w nim zawartymi.

i dostarczyć do sekretariatu szkoły

Dostarczanie

Wypełniony formularz należy wydrukować
i dostarczyć do sekretariatu szkoły w formie papierowej.

Sekretariat czynny:

Poniedziałek     7:30-15:00
Wtorek             7:30-15:00
Środa               7:30-15:00
Czwartek          7:30-15:00
Piątek              7:30-14:00

W razie pilnych spraw prosimy
o kontakt mailowy,telefoniczny/sms 665 752 652 lub dziennik elek.

Nowa Szkoła

ul. Sikorskiego 4

Tel:  33 810 46 30
Kom: 664 869 133

FORMULARZ KONTAKTOWY

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących naszej placówki, pracowników, trybu pracy czy zajęć dodatkowych lub umówić się na spotkanie z dyrektorem szkoły prosimy o kontakt.