21 Listopad
Deutsch-Land czyli wędrówka po landach” EDYCJA II

Cele projektu:

• promowanie kultury, tradycji, historii, obyczajów poszczególnych „landów” Niemiec
  • poznanie w sposób warsztatowy ciekawostek związanych z poszczególnymi „landami”
  • zachęcanie do zgłębiania wiedzy na temat niemieckich „landów”
  • zaktywizowanie członków oddziału PSNJN Katowice

Realizacja projektu:

• Projekt realizowany będzie w 5 szkołach w Katowicach, Bielsku-Białej, Gliwicach, Czeladzi i Katowicach (tabelka poniżej).
  • W każdej szkole nauczyciel przygotowuje w wybranej przez siebie formie 50 minutowy warsztat w formie krótkiej prelekcji, prezentacji, gier, zabaw itp.
  • Nauczyciel prowadzący ma dużą dowolność w przygotowaniu warsztatów, ponieważ test jest tylko i wyłącznie z wiedzy uzyskanej poprzez prelekcję, gry i zabawy. W tej sytuacji wszyscy uczestnicy mają równe szanse.
  • Uczestnicy, jako drużyny aktywnie biorą udział w warsztatach, uzyskując niezbędną wiedzę do późniejszego rozwiązania testu.
  • Po przeprowadzonych warsztatach każda drużyna otrzymuje test, który musi rozwiązać.
  • Drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów przechodzi do finału.
  • Zwycięska drużyna jedzie na finał do Wrocławia do Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.
  • Każdy uczestnik i nauczyciel otrzyma drobne upominki.

Finał:

• odbywa się we Wrocławiu
  • zwycięska drużyna z każdego „landu” przechodzi do finału, w sumie będzie 5 drużyn
  • tematem finału będzie stolica Niemiec – Berlin
  • finał odbywać się będzie w formie stacji. Będzie 5 stacji, tyle ile landów w projekcie. Na każdej stacji będzie trzeba wykonać pewne zadania, które przygotowuje i przeprowadza nauczyciel (nazwiska w tabelce poniżej). Wszystkie stacje dotyczyć będą Berlina, a szczegóły będą podane dopiero po przeprowadzeniu ostatniego warsztatu. Tak żeby każda drużyna miała równe szanse do przygotowania się.
  • na końcu każda z drużyn będzie przedstawiała scenkę, której temat również podamy po zrealizowaniu wszystkich regionalnych warsztatów.
  • po wszystkich stacjach i scenkach przewidziany jest poczęstunek dla nauczycieli i uczestników
  • zwiedzanie miasta Wrocław z przewodnikiem
  • ogłoszenie wyników, dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody
  • każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie udziału, a nauczyciel podziękowanie za przygotowanie uczniów
  • projekt ma formę mini konkursu, nagrodą jest przede wszystkim możliwość spotkania się z panią Konsul, zwiedzanie Konsulatu i wycieczka z przewodnikiem po Wrocławiu, dobra zabawa i niesamowite przeżycie

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w zakładce Dokumenty !